
BOXType: Cranksets and Arms




Box components .three. 2pc Hollow 175mm 24mm crankset black
$349.99
Secure checkout
Description
Super-stiff 2 piece crankset with hollow-forged arms & 24mm spindle. Includes 68mm BSA external BB. Chainring sold separately
Tech Specs
| Type | BMX |
| Length/Teeth | 175mm |
| Spindle Type | 24mm |
| Color | BLK |
| Bolt Pattern | 104mm 4-bolt |
| Weight | |
| Speed | 1 |
| BB Included |
Product Identifiers
| Brand | BOX |
| Type | Cranksets and Arms |
| SKU | J211150 |
| UPC | 616043830025 |
| MPN | BX-CK1732475-BK |
