
EclatType: Rigid Forks




Eclat Storm TA Rigid Fork 20'' 1-1/8'' Rake: 15mm Black
$184.99
Low Stock
Secure checkout
Description
Tech Specs
| Rake | 15mm |
| Fork Weight | 988g |
| Material | Heat-treated Cr-Mo |
| Maximum Tire Width | 2.4 |
| Primary Color | Black |
| Steer Tube Length | 170mm |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Steerer Tube Material | Cr-Mo |
| Wheel Diameter | 20 |
Product Identifiers
| Brand | Eclat |
| Type | Rigid Forks |
| SKU | H140951-01-20 |
| UPC | 4055822544696 |
| MPN | 100002143 |
