
1 / 5
Description
Tech Specs
| Handlebar Diameter | 25.4mm |
| Primary Color | Black |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Stem Angle | ±7° |
| Face Plate Bolts | 4 |
| Stem Length | 90mm |
| Stem Material | Aluminum |
| Stem Weight | 161g (110mm) |

Description
Tech Specs
| Handlebar Diameter | 25.4mm |
| Primary Color | Black |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Stem Angle | ±7° |
| Face Plate Bolts | 4 |
| Stem Length | 90mm |
| Stem Material | Aluminum |
| Stem Weight | 161g (110mm) |