
1 / 4
Description
Tech Specs
| Tube Thickness in mm | 0.9mm |
| Tube Width | 1.25-1.75 |
| Valve Core | Removable |
| Valve Length | 48mm |
| Shaft Type | Threaded |
| Valve | Presta |
| Wheel Diameter | 26 |
| Thorn resistant | No |

Description
Tech Specs
| Tube Thickness in mm | 0.9mm |
| Tube Width | 1.25-1.75 |
| Valve Core | Removable |
| Valve Length | 48mm |
| Shaft Type | Threaded |
| Valve | Presta |
| Wheel Diameter | 26 |
| Thorn resistant | No |