
EVOType: Axles & Axle Parts




EVO Shaft Bolt Thru Axle Front 15x110mm TA Length: 158mm Thread Length: 12mm Thread Pitch: M15x1.50 RockShox
$39.99
In Stock
Secure checkout
Description
Tech Specs
| Hub Axle Thread | M15x1.50 |
| Material | Alloy |
| Position | Front |
| Primary Color | Black |
| Skewer Length | 158mm |
| Skewer Weight | 74g |
| Axle/Hub spacing | 15x110mm TA |
| Thread Length | 12mm |
| Thru Axle Compatibility | RockShox |
Product Identifiers
| Brand | EVO |
| Type | Axles & Axle Parts |
| SKU | H091116-01 |
| UPC | 770612350922 |
| MPN | FB |
