
M-WaveType: Axles & Axle Parts




M-Wave Stalwart 180mm Thru Axle Rear 12x142mm TA Length: 180mm Thread Length: 20mm Thread Pitch: M12x1.75 Stalwart trailer
$49.99
In Stock
Secure checkout
Description
Tech Specs
| Hub Axle Thread | M12x1.75 |
| Material | Aluminum |
| Position | Rear |
| Primary Color | Black |
| Skewer Length | 180mm |
| Axle/Hub spacing | 12x142mm TA |
| Thread Length | 20mm |
| Thru Axle Compatibility | Stalwart trailer |
| Lever Mechanism | Non-tooled |
Product Identifiers
| Brand | M-Wave |
| Type | Axles & Axle Parts |
| SKU | H091225-01 |
| UPC | 887539027216 |
| MPN | 640142 |
