
PromaxType: Adjustable Quill Stems




Promax 105mm 1 1/8 Adj OEM Silver Stem Diameter: 25.4mm Length: 105mm Steerer: 22.2mm with 25.4mm adapter Silver
$34.99
In Stock
Secure checkout
Description
Tech Specs
| Handlebar Diameter | 25.4mm |
| Primary Color | Silver |
| Steerer Tube | 22.2mm with 25.4mm adapter |
| Angle Range | 0 - 50° |
| Face Plate Bolts | 2 |
| Stem Length | 105mm |
| Stem Material | Aluminum |
Product Identifiers
| Brand | Promax |
| Type | Adjustable Quill Stems |
| SKU | H160653-01 |
| UPC | — |
| MPN | 400212 |
