
PromaxType: Adjustable Quill Stems




Promax 85mm 1 1/8 Adj OEM Black Stem Diameter: 25.4mm Length: 85mm Steerer: 22.2mm with 25.4mm adapter Black
$34.99
In Stock
Secure checkout
Description
Tech Specs
| Handlebar Diameter | 25.4mm |
| Primary Color | Black |
| Steerer Tube | 22.2mm with 25.4mm adapter |
| Angle Range | 0 - 50° |
| Face Plate Bolts | 1 |
| Stem Length | 85mm |
| Stem Material | Aluminum |
Product Identifiers
| Brand | Promax |
| Type | Adjustable Quill Stems |
| SKU | H160652-01 |
| UPC | 887539020774 |
| MPN | 400211 |
