
PromaxType: Adjustable Quill Stems




Promax Handle Stem Diameter: 31.8mm Length: 110mm Steerer: 28.6mm Black
$59.99
In Stock
Secure checkout
Description
Tech Specs
| Handlebar Diameter | 31.8mm |
| Primary Color | Black |
| Steerer Tube | 28.6mm |
| Angle Range | 0 - 70° |
| Face Plate Bolts | 1 |
| Stem Length | 110mm |
| Stem Material | Aluminum |
Product Identifiers
| Brand | Promax |
| Type | Adjustable Quill Stems |
| SKU | H160660-01 |
| UPC | 887539025830 |
| MPN | 400326 |
