
1 / 4
Quality WheelsType: Rear Wheel




Quality Wheels Formula / WTB ST i23 Rear Wheel - QR x 135mm, 6-Bolt, HG 10, Black
$119.00
In Stock
Secure checkout
Description
Blending the versatility and performance of tubeless ready rims with a broad range of axle compatibility makes these wheels a great choice for service or upgrades options. Rims can accommodate tubes and clincher tires without modification.
Tech Specs
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 23 |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Wheel Size | 26" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Product Identifiers
| Brand | Quality Wheels |
| Type | Rear Wheel |
| SKU | WE2862 |
| UPC | 708752239210 |
| MPN | — |
