
1 / 3
RockShoxType: Axles & Axle Parts




RockShox Maxle Ultimate Rear Thru Axle
$85.00
Only 1 left!
Secure checkout
Description
Tech Specs
| Hub Axle Thread | M12x1.50 |
| Position | Rear |
| Primary Color | Black |
| Skewer Length | 229mm |
| Axle/Hub spacing | 12x197mm TA |
| Thread Length | 20mm |
| Thru Axle Compatibility | Fat Bike Custom |
| Lever Mechanism | Non-tooled |
Product Identifiers
| Brand | RockShox |
| Type | Axles & Axle Parts |
| SKU | FS4509 |
| UPC | 710845768170 |
| MPN | 00.4318.005.015 |
