
Description
Tech Specs
| Air Release | No |
| Bracket | Frame mount bracket (included) |
| Gauge Type | No |
| Primary Color | Black |
| Pump Barrel Material | Aluminum |
| Pump Head | Multivalve |
| Pump Length | 179mm |
| Pump Max PSI | 73psi |
| Pump Weight | 90g |
| Valve | Presta Schrader |
Product Identifiers
| Brand | SKS |
| Type | Frame Pump |
| SKU | B-ES1346 |
| UPC | 4002556617127 |
| MPN | 11168 |
