
SRAMType: Bottom Brackets




SRAM DUB BB30 73 Road Ceramic Press Fit BB BB30 Spindle: 28.99mm Width: 73mm Diameter: 42mm
$290.00
Low Stock
Secure checkout
Description
Tech Specs
| BB Shell Type | BB30 |
| BB Shell Width | 73mm |
| BB Bearing | Ceramic |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Interface | DUB |
| Cup Diameter | 42mm |
| Primary Color | Black |
Product Identifiers
| Brand | SRAM |
| Type | Bottom Brackets |
| SKU | H380551-01 |
| UPC | 710845878244 |
| MPN | 00.6418.017.008 |
