
SunliteType: Bottom Brackets




Sunlite 3L 52mm Bottom Bracket 32mm 32mm
SAVE 15%
$17.49$20.49
Secure checkout
Description
Square Taper bottom bracket axles for general replacement and service. Axle nuts included. Sold individually
Tech Specs
| Width | 32mm |
| BB Interface | 52mm |
| Spindle Type | 32mm |
| Length | 116mm |
| Cup Material | 137mm |
| Weight | |
| Cup Type | |
| Cup OD/Bearing OD | |
| Color |
Product Identifiers
| Brand | Sunlite |
| Type | Bottom Brackets |
| SKU | J22486 |
| UPC | 072774224869 |
| MPN | — |
