
SunliteType: Bottom Brackets




Sunlite 3N 52mm Bottom Bracket 32mm 36mm
SAVE 15%
$17.49$20.49
Secure checkout
Description
Square Taper bottom bracket axles for general replacement and service. Axle nuts included. Sold individually
Tech Specs
| Width | 32mm |
| BB Interface | 52mm |
| Spindle Type | 36mm |
| Length | 120mm |
| Cup Material | 141mm |
| Weight | |
| Cup Type | |
| Cup OD/Bearing OD | |
| Color |
Product Identifiers
| Brand | Sunlite |
| Type | Bottom Brackets |
| SKU | J22007 |
| UPC | 072774220076 |
| MPN | — |
