
1 / 2
TruVativType: Cranksets and Arms




Truvativ Descendant CoLab DH DUB Crankset - 32 DUB 165mm Boost
$530.00
Low Stock
Secure checkout
Description
Tech Specs
| BB Inclusion | No |
| Chainline | 52mm |
| Teeth | 32 |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Crank Arm Length | 165mm |
| Interface | DUB |
| Crankset Material | Carbon |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Black |
| Drivetrain Spacing | Boost |
Product Identifiers
| Brand | TruVativ |
| Type | Cranksets and Arms |
| SKU | H360629-05 |
| UPC | 710845837418 |
| MPN | 00.6118.579.000 |
