
TruVativType: Cranksets and Arms




Truvativ Descendant CoLab DUB Crankset Spindle: 28.99mm 32 DUB 175mm Red Boost
$530.00
Low Stock
Secure checkout
Description
Tech Specs
| BB Inclusion | No |
| Chainline | 52mm |
| Teeth | 32 |
| Crank Spindle Diameter | 28.99mm |
| Crank Arm Length | 175mm |
| Interface | DUB |
| Crankset Material | Carbon |
| Pedals Thread | 9/16 |
| Primary Color | Red |
| Drivetrain Spacing | Boost |
Product Identifiers
| Brand | TruVativ |
| Type | Cranksets and Arms |
| SKU | CK5083 |
| UPC | 710845837319 |
| MPN | 00.6118.577.000 |
