
TruVativType: Handlebars




Truvativ Descendent Carbon Flat bar Clamp: 31.8mm W: 750mm Rise: 0mm Black
$175.00
Secure checkout
Description
Tech Specs
| Backsweep | 7 |
| Handlebar Material | Carbon |
| Rise | 0mm |
| Upsweep | 0 |
| Handlebar Width | 750mm |
| Primary Color | Black |
| Stem Clamp Diameter | 31.8mm |
Product Identifiers
| Brand | TruVativ |
| Type | Handlebars |
| SKU | H170701-01 |
| UPC | 710845785160 |
| MPN | 00.6618.067.000 |
