
1 / 2
We The PeopleType: Stems




WeThePeople Bomb Stem Diameter: 22.2mm Length: 40mm Steerer: 1-1/8''
$79.99
In Stock
Secure checkout
Description
Tech Specs
| Handlebar Diameter | 22.2mm |
| Primary Color | Black |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Face Plate Bolts | 4 |
| Stem Length | 40mm |
| Stem Material | Aluminum |
| Stack Height | 30 |
| Stem Weight | 242g |
Product Identifiers
| Brand | We The People |
| Type | Stems |
| SKU | H160663-01 |
| UPC | 4055822545310 |
| MPN | 100002205 |
