
1 / 2
We The PeopleType: Stems




WeThePeople Index33 Stem Diameter: 22.2mm Length: 33mm Steerer: 1-1/8''
$67.49
In Stock
Secure checkout
Description
Tech Specs
| Handlebar Diameter | 22.2mm |
| Primary Color | Chrome |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Face Plate Bolts | 4 |
| Stem Length | 33mm |
| Stem Material | Aluminum |
| Stack Height | 16 |
| Stem Weight | 330g |
Product Identifiers
| Brand | We The People |
| Type | Stems |
| SKU | H160641-02 |
| UPC | 4055822513043 |
| MPN | 06001010221 |
